ČLÁNKY

LTD postele

LTD postele, neboli postele z lamina, jsou vhodné do každého interiéru. LTD desky jsou vyráběny z dřevotřísky, která se potáhne vrstvou barevného laku nebo se vyrábí i imitace dřeva. Díky tomu jsou postele z lamina velice variabilní a dají se zkombinovat s nejrůznějšími kousky nábytku. Zvolit postel z lamina tak můžete nejen do moderního bytu či studentského pokoje, ale také do tradičního rodinného domku či na chalupu.

Proč LTD postel?

Jedním z jasných důvodů, proč si pořídit postel z lamina, je její cena. LTD desky jsou mnohem levnějším materiálem než klasické dřevo. Neznamená to však, že jsou nekvalitní. Budete-li věnovat výběru kvalitního lamina dostatek pozornosti, možná Vás jeho odolnost a životnost naopak překvapí. Čím silnější LTD deska je, tím je pevnější. Lamino je navíc snadno udržovatelný materiál, jednoduše z něj setřete nečistoty a  prach.

Postele z lamina jsou tedy levné a zároveň jsou nabízeny v širokém množství odstínů a barev. Kromě moderního desingového zpracování si z řady LTD postelí vyberou i obdivovatelé klasického dřeva, kteří nechtějí za postel utrácet příliš velké peníze. Dnešní provedení imitace dřeva je totiž téměř k nerozeznání od pravé dřevěné postele. Neváhejte si prohlédnout naši širokou nabídku LTD postelí za výhodné ceny. Věříme, že s z ní vybere každý bez ohledu na jeho vkus.

MDF postele

MDF postele jsou zajímavou alternativou ke klasickým dřevěným postelím. MDF je přírodní materiál, který se zpracovává ve formě dřevovláknitých desek. MDF desky se následně povrchově upraví do požadovaného vzhledu a na výběr je hned několik různých možností. Desky se mohou lakovat, fóliovat či potáhnout různými PVC fóliemi.

MDF desky

MDF desky jsou vyráběny unikátním způsobem, který jim zaručuje velmi příznivé vlastnosti. Díky opravdu jemným dřevěným vláknům jsou povrchy MDF desek dokonale hladké s pevnými hranami. Materiál MDF se dá ale také velmi dobře opracovávat do požadované výsledné podoby nábytku.

Proč MDF postel?

A proč si pořídit právě MDF postel? Pokud sháníte levnější verzi krásně vypadající a moderní postele, potom je materiál MDF pro Vás ideální. Tento materiál nabízí díky svému snadnému opracování velmi rozmanité varianty designů a barevných odstínů. Vhodně je tak můžete nakombinovat s Vaším interiérem a také dalšími kusy nábytku. Vybírat si můžete z moderních barev i klasické imitace dřeva. Levné MDF postele jsou tak opravdu pro každého, kdo si nechce připlácet za klasické dřevo, nebo touží po moderně vypadající posteli.

Vybíráme psací stůl pro školáky

„Musíš se naučit číst, psát a počítat“. Tak tuhle větu každý z nás určitě v životě alespoň jednou slyšel. Když jsme byli ještě malé děti, rodiče nám vštěpovali do hlav, jak je důležité studovat. Dítě se narodí a neustále se učí. Musí se naučit mluvit, lézt, běhat, chodit a neustále se rozvíjet v dovednostech i vědomostech. Po nástupu do školy za jeho částečný rozvoj přebírají zodpovědnost i učitelé. Povinná školní docházka je pro děti důležitá nejen k učení nových poznatků, ale také aby se naučilo hrát si s ostatními dětmi, bavit se v kolektivu a umělo regulovat své chování.

Musíme si tedy uvědomit, že již od útlého věku si děti rády malují, kreslí, prohlížejí knížky a podobně. Kde tyto aktivity probíhají? Vždy u stolu. Proto je velice důležité zaměřit se na výběr stolu už pro malé děti, následně pak pro předškoláky a později pro školáky a vysokoškoláky. Musíme myslet i na to, že děti rostou jako z vody a jeden stoleček jim ke studiu stačit nebude. Ideální je v tomto případě dětský rostoucí psací stůl BR116 z naší nabídky. Tento stůl je velice jednoduché nastavit tak, aby byla psací deska vhodně upravena pro pohodlné studium dítěte. Klučičím snem je mít v pokoji dětský rostoucí psací stůl PACO modré barvy. Holčičky by naprosto stejně ocenily ve svém princeznovském pokojíčku polohovatelný a rostoucí stůl Cecilia. Je růžovo bílé barvy a je stolem pro začínající školáky, má vše co psací stůl má mít. Díky skvělé rostoucí schopnosti lze využít na více let, nejčastější nastavení rostoucích stolů je polohovatelnost od 45 cm do 75 cm. S růstem dítěte by se mělo dohlížet na výšku stolu a židle, u kterého školák sedí a studuje.

Rozměry a parametry stolu

Pracovní deska by měla být přiměřená potřebám pro studium vaší ratolesti. Obvykle se pohybuje v rozměrech 120 cm až 200 cm. Šířka stolu se pohybuje v rozměrech 60 cm až 80 cm. Dětské stoly jsou obecně menší, než pracovní stoly pro dospělé. Výška standardizovaného modelu pro průměrného jedince by měla být 75 cm.

Kde bude stůl umístěný

Další důležité kritérium pro výběr. Stává se, že mnoho dětí má v dětském pokoji špatně umístěný stůl. Psací stůl by měl být umístěný vedle okna nebo přímo pod oknem, aby měl student dostatek přímého světla a nestínil si při učení. Kdo píše pravou rukou, tomu by mělo dopadat světlo na stůl z levé strany a naopak, kdo píše rukou levou, tomu by mělo světlo od okna dopadat na stůl ze strany pravé. Krásné stoly pod okno mohou být nejen rovné, ale naše škála stolů zahrnuje i stoly rohové. Což se v současné době stává trendem dětských pokojů, kdy se školákovi na stůl vejde mnohem více věcí, například z naší stránky PC stůl multifunkční Raf.

Z čeho se stoly vyrábí

V každém dětském pokojíčku nesmí chybět oblíbená barva vašeho dítka. V současné době je již možné vymyslet si cokoliv z jakéhokoliv materiálu, hlavně aby výsledek splňoval váš očekávaný design. V dětském pokoji bych ale doporučovala materiály lehké na údržbu, vzhledem k dětským hrátkám. Volila bych laminované, dřevěné a lakované materiály. Každý z vás mi dá za pravdu, že mezi nejkvalitnější matriál k výrobě stolů patří masivní dřevo. V nabídce naleznete stoly z nejčastěji používaného dřeva jako je smrkové, bukové a dubové. Vaše dítě by ocenilo sedět u pořádného stolu z masivu, jako je například velký psací stůl Manager se šuplíky s dvířky z borovice. Možná se bude rázem cítit jako „manager“ a bude vědět, čím chce jednou být.

Co bude na psacím stole?

Dnešní mládež už si nevystačí pouze s bílým papírem a obyčejnou tužkou nebo psacím perem. Proto před nákupem dětského stolu určitě zvažte, zda na stole bude stát lampička, počítač nebo notebook. V dětském pokoji musí být zajištěno centrální osvětlení, tak jako v ostatních místnostech, ale dále i v jednotlivých dílčích koutcích, kde dítě pracuje, čte si a hraje si. Proto je lampička na stole nebo nějaké menší osvětlení u psacího stolu nepostradatelným doplňkem. Zda je potřeba koupit stůl počítačový s prostorem na klávesnici v kombinaci se stolem psacím, je na vás. Doporučená vzdálenost dítěte od monitoru je 50 – 70 cm. Naše nabídka představuje krásný psací a PC stůl CARLOS, který splňuje obě varianty a je vhodný pro studenty, kteří potřebují prostor na psaní, ale i informace ze světa internetu.

Sedí Vaše děti správně?

Sedím správně? Správné sezení je především důležité pro zdraví dítěte, aby si mohlo správně položit lokty na stůl, nohy dát přirozeně pod sebe a nekřivilo si při psaní a dlouhém sezení páteř. Při usazení školáka na židli, přisunutí ke stolu a položení jeho loktů a předloktí na desku stolu, by paže měla svírat optimální úhel 90 stupňů. Židle by školákovi měla být pohodlná, měl by mít dostatek místa pro uložení nohou pod stůl. Nohy by se mu měly dotýkat země, nesmí s nimi mávat 20 centimetrů nad podlahou.

Být přisný se vyplatí

Odměnou za správné sezení pak bude dítěti nejen jistota opory, tím že dosáhne nohama na zem, ale i zdravá záda a menší stres. Následně je vhodné, aby si dítě vyzkoušelo obsluhu stolu, odkládací plochy stolu, otevírání šuplat a dosah na police. Pro každé dítě jsou tyto pohyby individuální, proto dejte svým školákům prostor, ať se vyjádří, který stůl vyhovuje právě jim.

Sedící dítě na křesle